ARES pomáha prekonávať bariéry

Spoločnosť ARES je na slovenskom trhu jedným z priekopníkov v ponuke pomocných technických zariadení pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou. Vznikla v roku 1993, teda práve oslávila štvrťstoročie, a problematike zdvíhacích zariadení a mobility osôb so zdravotným postihnutím sa venuje viac než dvadsať rokov. Jej chránená dielňa dokonca vznikla ako jedna z prvých u nás ešte v roku 1992.

 

Kľúčové produkty a služby

Pozrime sa bližšie, čo sú na tomto poli jej kľúčové produkty a služby. Od roku 1995 firma dodáva a montuje zdvíhacie zariadenia na prekonávanie architektonických bariér, ako sú šikmé schodiskové plošiny, zvislé plošiny, stropné zdvíhacie systémy, schodolezy, a rôzne iné pomôcky na mieru. Firma tiež prevádzkuje konštruktérsku kanceláriu a zaoberá sa komplexnou realizáciou typových a atypických osobných aj nákladných výťahov do bytových domov, rodinných domov, verejných inštitúcií, priemyselných a administratívnych budov. Výsledky jej kvalitnej práce sú vidieť na mnohých miestach po celej Slovenskej republike aj v zahraničí. Ukážkovým príkladom je technicky náročné, originálne a atraktívne riešenie panoramatického výťahu v multifunkčnej budove City Gate v centre Bratislavy či výťah v obchodom dome XXXLutz v rakúskom Parndorfe.

ARES tiež realizuje a vyvíja úpravy automobilov pre telesne postihnutých, ktoré vykonáva vo svojej prevádzke v Bratislave. V súčasnosti patrí medzi popredných úpravcov automobilov na slovenskom trhu a záujem o tieto úpravy neustále rastie. Rôzne úpravy automobilu umožňujú jednoduchšie nastupovanie hendikepovanej osoby alebo nakladanie elektrického vozíka do automobilu, a tiež možnosť riadenia vozidla podľa typu postihnutia.

 

Spojenie profesionality a ústretovosti

Dešifrujme teraz celkom presne názov ARES. Ide o iniciály slov „Ako Realizovať a Efektívne Splniť“. Toto svoje krédo napĺňa denne v praxi  skutkami vo všetkých oblastiach svojej činnosti. Podnik sa pritom úspešne usiluje držať krok s európskym trendom vývoja technických vymožeností na uľahčenie pohybu pri premiestňovaní sa zdravotne ťažko postihnutých osôb,  najmä ľudí na invalidnom vozíku. Hlavný dôraz pritom kladie na vysokú mieru kvality a profesionality v spojení s maximálnou mierou ústretovosti.

Je v tom aj veľký kus osobnej zaangažovanosti. Ján Drobný, spoluzakladateľ spoločnosti, je po úraze sám vozičkár a veľmi presne pozná problémy a potreby rovnako postihnutých. Vo firme pracuje ako konateľ a manažér, viac než dvadsaťročie sa profesionálne venuje problematike zdvíhacích zariadení a mobility osôb so zdravotným postihnutím. A keď hovoríme o ústretovosti, tá sa prejavuje veľmi konkrétnymi podobami.

Na stránkach portálu pre vozičkárov som našiel rozhovor s Jánom Drobným o postupe pri úprave motorového vozidla. Okrem iného v ňom hovorí: „Máme vytvorený komplexný systém poradenstva, ktorý zahŕňa okrem technického i sociálno-právne poradenstvo. Klient od nás dostane kompletnú informáciu, ako postupovať pri vybavovaní príspevkov na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny. Každému ŤZP klientovi poskytneme zľavu minimálne päť percent z ceny úpravy auta. Klientom sa snažíme vyjsť všestranne v ústrety pri financovaní úpravy auta. Spolupracujeme s viac ako desiatimi nadáciami, ktoré pomáhajú hendikepovaným s úhradou nákladov, vieme platbu na určený čas odložiť, alebo ponúknuť splátkový kalendár.“

K tomu niet čo dodať… Držíme palce a veríme, že sa spoločnosti bude aj naďalej dariť v jej pracovnej i ľudsky angažovanej misii.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.slovenskobezbarier.sk/wp-content/uploads/2018/07/wp17fa27d5_05_1a1.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 250px;}