THUASNE aj na Slovensku dodáva kvalitné zdravotnícke pomôcky

Stredobodom je človek

„Človek je mierou nášho myslenia a konania. Je stredobodom našej práce.“  Toto je motto zamestnancov spoločnosti THUASNE. Zdravotnícke pomôcky z THUASNE majú čo možno najlepšie podporovať proces uzdravovania.

Materskú francúzsku firmu Thuasne založil v roku 1847 pán Maurice Thuasne. V súčasnosti má vedúce postavenie na francúzskom trhu so zdravotníckymi pomôckami. Stále však ostala rodinnou firmou vedenou pani Elizabeth Ducottet, dedičkou v piatej generácii.

V začiatkoch sa firma špecializovala na výrobu úzkych elastických tkanín. Prvý strategický obrat nastal po druhej svetovej vojne, keď Thuasne priniesol na trh liečebné kompresívne obväzy: Plastex a Biflex. Nasledovali prvé driekové pásy: Lombax a Lombacross.

Viacero z jej zdravotníckych pomôcok (ortézy na členky, kolená, zápästia, atď.) boli vyvinuté v spolupráci so špičkovými ortopédmi a odborníkmi z oblasti športu: Ligaflex, Silistab, Dynastab, GenuPro, MalleoPro, atď.  Neskôr nadviazal sortiment kompresívnych pančúch pod menom Venoflex.

Vychádzajúc zo silnej pozície na francúzskom trhu sa začal Thuasne od roku 1990 rozširovať do zahraničia. V priebehu 15 rokov systematicky zakladal v Európe dcérske spoločnosti a širokú sieť obchodných partnerov. Táto expanzia sa pokladá za druhý strategický obrat vo vývoji firmy.

Bohatý sortiment

Slovenská dcérska spoločnosť THUASNE SK pôsobí na trhu od roku 2003 a jej snahou je prostredníctvom kvalitných zdravotníckych pomôcok prispievať k riešeniu zdravotných problémov pacientov.

V ponuke je veľmi bohatý sortiment. Ide o ortopedické pomôcky – driekové a brušné pásy, bandáže, ortézy, dlahy a goliere. Ďalej liečebné kompresívne pančuchy a návleky vyrábané štandardne aj na mieru pacienta (chronické žilové ochorenia). Cicatrex kompresívne odevy na liečbu jaziev po popáleninách je sortiment kompresívnych odevov vyrábaných na mieru. Mobiderm je patentovaný unikátny prístup k liečbe edémov – aj takých, ktoré nereagujú na konvenčnú terapiu (patentovaná pomôcka na liečbu lymfedému). Pomôcky následnej starostlivosti sú určené pre imobilných a dlhodobo ležiacich pacientov. Napokon prsníkové epitézy (pre ženy po liečbe karcinómu prsníka) a k tomu vhodná spodná bielizeň a plavky, určené na každodenné používanie. O tejto bohatej pouke sa viac dozviete na stránke www.thuasne.sk v časti Produkty.

V úzkej spolupráci so špecialistami z oblasti ortopédie a biomechaniky vyvíja Thuasne inovatívne a hodnotné zdravotnícke pomôcky. K uzdraveniu však nestačia len dômyselné pomôcky, ale aj pocit, že človek nie je vo svojej chorobe opustený. Preto spoločnosti veľmi záleží na kontakte s pacientmi, poskytuje im všestranné prospešné informácie a ústretový prístup a teší ju spätná väzba zo strany pacientov. Pretože stredobodom je človek…

          

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.slovenskobezbarier.sk/wp-content/uploads/2018/07/wp17fa27d5_05_1a1.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 250px;}